Görme Engelliler

ÖĞRETMENLERİMİZ İSPANYA´ DA

Haberin devamı için tıklayınız..

Okulumuz Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi öğretmenleri Teknoloji+Donanımlı Öğretmen=Eğitimde Kalite konulu Avrupa Birliği +Türkiye Ulusal Ajansının finanse ettiği projeyi bitirerek yurda döndü. Proje kapsamında okulumuz 21 Temmuz 2016 - 31 Temmuz 2016 tarihleri arasında 16 öğretmenimiz yurt dışına gitmişti. Okulumuz, eğitimde kaliteyi artırmayı, programın yapılacağı ülkedeki okullar ve eğitim personeli arasında iş birliğini güçlendirmeyi amaçlayan Erasmus Plus K1 hareketliliği programı (Teknoloji+Donanımlı Öğretmen=Eğitimde Kalite)  kapsamında  İspanya’nın başkenti Madrit’e gitmişti.                                                    

 Okulumuz öğretmenleri Madrit’te bulundukları on gün boyunca eğitimlerini tamamladı. On gün boyunca öğretmenlerimiz bilişim uygulamalı derslere girdi. Öğretmenlerimiz Edmodo, Kahoot, Blogger ve Weebly gibi programları öğrendiler. Dersler öğretmenlerin katılımı ile uygulamalı olarak işlendi.  Eğitim dışında  kalan zamanlarda öğretmenlerimiz ülkenin  tarihi ve kültürel yerlerine geziler yaptı.Tarihi ve turistik kentlerden Barselona,Madrit,Zaragoza Malaga ve Granada gezildi. Ecdadımızın Avrupa’daki en önemli eserlerinden olan Elhamra Sarayı ziyaret edildi. Öğretmenlerimiz böyle bir projede yer aldıklarından dolayı çok memnun olduklarını belirttiler. Kafile 31Temmuzda Besni’ye döndü. Çalışmaların çok verimli geçtiğini söyleyen Okul Müdürü Mehmet DEMİREL projenin öğretmenlerimize hem mesleki yaşamlarına hem de sosyal yaşamlarına büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

Mehmet DEMİREL ,Projenin her aşamasında bizden yardımlarını esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Neşet YAZAR’a teşekkür etti.


Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin

  Beğen | 0  kişi beğendi